1. Є або маєте матеріальну можливість щеплення собі зробіть. Наявні вакцини захищають від усіх актуальних цьогоріч варіантів вірусу грипу
2. Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету - мудро!
3. Маска. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.
4. Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки, часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки, мийте, тріть, не лінуйтеся!
5. Повітря !!! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.
Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.
Оптимальні параметри повітря в приміщенні - температура близько 20 ° С, вологість 50-70%. Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Мийте підлогу. Включайте зволожувачі повітря.
Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі.
6. Стан слизових оболонок !!! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування т.зв. місцевого імунітету - захисту слизових оболонок.
Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип'яченої води. Заливаєте в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо - тим частіше, хоч кожні 10 хвилин). Придатна для цього і оксолінова мазь.
Вищезазначеним сольовим розчином регулярно полощіть рот.
Вранці
- Зранку на голодний шлунок потрібно з’їсти ложку меду і запити водою (не гарячою) з соком лимона.
- Після сніданку випийте гарячий вітамінний чай (з малиною, смородиною або настій шипшини).
- Перед виходом змастіть носові пазухи ефірним протизастудним маслом або «зірочкою».
В дорозі
- Намагаємося не знімати рукавички і не торкатися руками обличчя.
- Бажано зберігати дистанцію близько метра з людьми, або носити спеціальну маску.
- Якщо можете пройтися пішки, а не їхати в транспорті — зробіть це. Свіже повітря піде вам на користь. А ось велике скупчення людей — зона підвищеної небезпеки, в якій легко підхопити вірус.
Протягом дня
- Періодично провітрюйте приміщення.
- Частіше мийте руки з милом і обробляйте антисептиками.
- Менше торкайтеся обличчя руками, так як саме слизові рота, носа і очей — прямий шлях для вірусів і мікробів.
- Протягом дня пийте чай з лимоном.
- З’їдайте протягом дня один апельсин і одне ківі — вони забезпечать вас вітаміном С.
Увечері
- Перед сном добре провітріть квартиру.
- Вечеря повинна бути легкою і вітамінною. Вибирайте продукти, які містять багато антиоксидантів і мікроелементів (овочі, риба, бобові, горіхи і злаки).
- Після вечері можна випити склянку натурального йогурту — живі бактерії, що містяться в ньому потрібні для міцного імунітету.
Якщо у вашому будинку є хворий на грип:
- Спілкуйтеся з ним тільки в спеціальній масці.
- Виділіть йому окремий посуд і рушник.
- Щодня проводьте вологе прибирання і провітрюйте приміщення.
Як правило, якщо ваша імунна система працює добре, то при дотриманні перерахованих вище правил, ви не заразитеся грипом. Але якщо імунітет підведе вас і це таки станеться — в обов’язковому порядку залишіться вдома і викликайте лікаря, продовжуючи до його приписів виконувати всі профілактичні заходи.
|